מי אנחנו

עמותת יוניסטרים הוקמה בשנת 2001 על ידי רוני צארום, יזם ואיש עסקים במטרה להבטיח שלכל ילד וילדה במדינת ישראל – גם בפריפריה, תהיה הזדמנות שווה בחיים.
אנחנו כאן כדי לאפשר לכל ילד וילדה בפריפריה הגיאוגרפית והחברתית בישראל, לממש את הפוטנציאל הגלום בהם ולרכוש כישורי תעסוקה וחיים, אשר יבטיחו את הצלחתם בעתיד. אנו מעניקים לבני הנוער כלים מעולם היזמות, אשר באמצעותם הם הופכים חלום לתכנית עסקית, תוך הרחבת האופקים וההשראה במחוזות החדשנות, כדי שיהיו מסוגלים לייצר פתרונות חדשים ולחולל שינוי בעולם.

מדדי העוני ואי-השוויון הבין-לאומיים ממקמים את ישראל במקום מדאיג, והפערים החברתיים-כלכליים התחדדו אף יותר בעקבות משבר הקורונה העולמי. אחד הכלים המשמעותיים ביותר לצמצום פערים בחברה ולשיפור יכולות הצמיחה של המשק, הוא פיתוח ההון האנושי בפריפריה על ידי קידום חדשנות והקניית מיומנויות הכרחיות להצלחה בעולם התעסוקה החדש והמשתנה. יחד עם בכירי וטובי המנטורים מהקהילה העסקית הישראלית, יוניסטרים מביאה חשיבה חדשנית, יזמית וטכנולוגית אל בני הנוער והפריפריה כולה. כך אנו מצמצמים את הפערים, משפרים את יכולות הצמיחה של המשק הישראלי ויוצרים אימפקט אמיתי – אישי, כלכלי ולאומי.

תכניות יוניסטרים פועלות בכלי מיקרו כדי לייצר מוביליות חברתית וכלכלית ולחולל שינוי מקרו חברתי-כלכלי בחברה הישראלית. בליווי צמוד של מנטורים, אנשי עסקים ויזמים מובילים, בני ובנות הנוער מקימים חברות סטארט-אפ כבר בגיל התיכון ומפתחים מיזמים עסקיים וחברתיים שמחוללים שינוי בישראל ובעולם. בעבודה אישית ומעצימה, יוניסטרים הצליחה לגעת עד כה בחייהם של למעלה מ-4,000 בנות ובני נוער מרחבי ישראל מדי שנה. על ידי הפיכת הפריפריה למנוע הצמיחה של מדינת ישראל – האנושי, הכלכלי והחברתי, אנחנו מזניקים את ישראל קדימה.

בימי הקורונה נוכחנו לדעת עד כמה פעילות יוניסטרים הייתה קריטית עבור נוער, מורים, אוכלוסיות מנקודת זינוק נמוכה וזקנים על מנת לעשות את המעבר המהיר לתקשורת וירטואלית ולהצליח להתמודד עם המשבר.

בעוד שגופים רבים התקשו במעבר לפעילות וירטואלית ובכללן מערכת החינוך בישראל, הצליחה עמותת יוניסטרים כבר בתחילת המשבר להעביר את יותר מ-3,500 חניכיה, הפזורים במעל ל-85 ישובים, לפעילות מקוונת. זאת, תוך התאמת כל הפעילות לעולמות האונליין בשילוב פדגוגיה חדשנית. בנוסף, נרתמה העמותה למאמץ הלאומי וסייעה ביחד עם משרד החינוך להכשיר מאות מורים להוראה מרחוק, סייעה ביחד עם בנק הפועלים לאזרחים ותיקים להתחבר למשפחותיהם באמצעות קורסים לאוריינות דיגיטלית, יזמה תכנית מעבר למסחר מקוון לעסקים קטנים בשיתוף FACEBOOK ו-WIX וביחד עם טבע ועמותת 8400 יזמה תכנית יזמות לילדי צוותי רפואה הנלחמים בחזית נגד הנגיף. כל אלו התאפשרו בזכות מחשבה יזמית וחדשנית המניעה את הארגון גם בהיעדר משאבים ומקדמת התאמה מהירה למציאות המשתנה.

השפעות המשבר של שוק העבודה ועל אוכלוסיות מעוטות יכולת חיזקו את ההבנה כי ההשקעה הלאומית והחברתית  צריכה להתמקד בהקניית כישורים לנוער, צעירים ומבקשי עבודה. רכישת מיומנויות מותאמות  לעולם המשתנה תאפשר להם להתאים עצמם למהפכה הדיגיטלית שמתרחשת מול עינינו, ולהיות פרואקטיביים ויצירתיים מה שיאפשר שיפטינג מקצועי ביתר קלות ויצירת הזדמנויות תעסוקתיות לעצמם ולאחרים. ניסיון רב השנים של יוניסטרים מלמד כי השקעה היום בדור הבא, תוך חינוך ליזמות וצמצום הפער הטכנולוגי-דיגיטלי, תוכל להצמיח עובדים שיהפכו את המשבר לנקודת מפנה בסיפור הפריחה של הפריפריה ושל כלל החברה הישראלית. 

דלג לתוכןכפתור לפתיחת תפריט נגישותHandicapped logo whiteHandicapped logo black

תפריט נגישות

הצהרת נגישות